+38 (093) 357-30-53

mail@besolar.com.ua

Дізнайтесь все про акумулятори

Дізнайтесь все про акумулятори

Невід'ємною частиною системи гарантованого електроживлення (СГЕ) є акумулятор. Акумулятор повинен відповідати певним вимогам, таким як велика кількість циклів заряд / розряд, тривалий термін служби і мати прийнятний рівень безпеки. Будь-яких спеціальних акумуляторів призначених тільки для СГЕ не існує, але для зручності експлуатації звичайно ж краще зупинити свій вибір на необслуговуваних (герметичних), тому що вони не вимагають постійного контролю стану електроліту, не виділяють шкідливі речовини в навколишнє середовище, що дає можливість встановлювати їх не тільки в технічних приміщеннях.

Серед необслуговуваних свинцево-кислотних акумуляторів (VRLA) поширені такі технології виготовлення, як AGM (Absorptive Glass Mat) і GEL. Особливо слід наголосити що не існує нано-гелевих, гелієвих, мультигелевий і їм подібних акумуляторів. Це маркетинговий прийом продавців акумуляторів заснована на бажанні як то виділити свій товар серед собі подібних, і дорожче продати. Тому принципово не будемо розглядати дані типи акумуляторів, через безперспективність заняття. Зупинимося на двох основних технологіях AGM і GEL.

За технологією AGM виготовляються акумулятори, в яких між позитивними і негативними пластинами прокладений сепаратор, просочений рідким розчином сірчаної кислоти. Ця технологія широко використовується в автомобільних акумуляторах, які абсолютно не пристосовані до використання в системах резервного енергопостачання.

Крім того, деякі недоброякісні виробники заявляють перебільшені електричні параметри, термін служби і зарядно / розрядні цикли, які на практиці призводять до сумних результатів.

      

AGM акумулятори витримують набагато менше кількість циклів розряду, наприклад, до 800 циклів з глибиною розряду 30%.

За технологією GEL виконані акумулятори серії OPzV, в яких трубчасті пластини поміщені (докладніше порівняння панцирних пластин з намазними в нашій наступній статті) в чохол сепаратора з активною масою, а простір між ними заповнений гелевим електролітом. Таким чином гелевидний стан електроліту запобігає витоку кислоти при пошкодженні корпусу, а мікропористий сепаратор - осипання пластин.

Кришка акумуляторів має клапан регулювання надлишкового тиску, який здійснює одностороннє виведення газів назовні в разі, якщо швидкість газовиділення перевищить швидкість рекомбінації газів всередині акумулятора.

Акумулятори серії OPzV вважаються найнадійнішими джерелами живлення. Вони здатні витримати більше 2500 циклів розряду з глибиною 30%, в порівнянні з таким же акумулятором з абсорбованим електролітом (при порівнянні 12В акумуляторів порівнянних ємностей). OPzV з легкістю можуть витримувати великі розряди і зберігатися в розрядженому стані. У зв'язку з цим акумулятори OPzV широко використовують в телекомунікаційних системах, системах альтернативної енергетики і важливих підсистемах електростанцій.

Купуючи акумулятори BeSolar серії OPzV, Ви можете істотно заощадити на подальшому обслуговуванні системи.

 

Всі свинцево-кислотні батареї містять хоча б один позитивний і негативний електрод. Роль електродів полягає в передачі електричного струму на та від клем (виводів) батареї.

Електроди можуть бути поверхневими і пастованими.

Поверхневий електрод є свинцеву пластину, на поверхні якої електрохімічним способом формують шар активної маси.

Пастовані електроди в свою чергу діляться на:

 - намазні (гратчасті)

 - коробчаті

 - панцирні

Сьогодні в сонячних системах використовуються, в основному, акумуляторні батареї з намазними електродами (AGM акумулятори) та з панцирними (OPzS, OPzV, ROPzS, PzS).

Саме пастовані електроди застосовуються у виробництві герметичних акумуляторів.

Намазна пластина формується шляхом нанесення на свинцеву решітку шару активної маси товщиною в кілька міліметрів. Завдяки великій поверхні зіткнення пластин з електролітом, є можливість отримати великі розрядні струми. Саме це зумовило застосування таких пластин в стартерних акумуляторних батареях для запуску двигунів автомобілів, де сила струму важливіше ємності.

У коробчатих пластинах решітки з активною масою закриваються з двох сторін перфорованими свинцевими листами.

Для панцирної пластини свинцеву решітку ллють у вигляді штирів (гребінки), поміщають їх в трубки з микропористого сепаратора та заповнюють простір активною масою. Трубчастий захисний чохол надійно утримує активний матеріал позитивної пластини та перешкоджає його осипанню протягом усього терміну експлуатації акумуляторної батареї, а це означає, що такі акумулятори ідеально підходять для частих циклічних навантажень.

Технологія GEL дозволяє застосовувати позитивні пластини різної конструкції - як плоскі намазні, так і панцирні. Використання останніх дає можливість досягти найвищих показників як за терміном служби, так і за кількістю циклів розряд-заряд.

В акумуляторах типу OPzV панцирні електроди застосовуються в якості позитивних пластин, а в інших типах для позитивних електродів застосовуються гратчасті пластини.

Термін служби акумуляторів з панцирними пластинами при правильній експлуатації становить 10 років або більше 1500 циклів з глибиною розряду 80%.

Збираючи автономну систему, ви неминуче стикаєтеся з проблемою вибору акумуляторних батарей. Сьогодні на ринку представлена ​​велика кількість різноманітних акумуляторних батарей, різної напруги 2В, 6В, 12В, різних технологій виконання: як з рідким електролітом, так і VRLA (AGM, GEL).

Бажання заощадити підштовхує нас до вибору стартерних акумуляторних батарей. На перший погляд все виглядає обнадійливо: ємність до 225 Аг, напруга 12В, при цьому відносно недорого. Однак мало хто замислюється, що в автономних системах акумулятори працюють в циклічному режимі постійно разряджаючись та заряджаючись. Стартерні батареї з тонкими намазними пластинами, максимально щільно упакованими в корпус АКБ, призначені для віддачі максимального струму в короткий проміжок часу, що характерно для старту автомобіля, але ніяк для режиму тривалого заряду. Як наслідок, такі акумулятори виходять з ладу в сонячних системах набагато раніше очікуваного. І ось ми шукаємо інформацію в Інтернеті і дізнаємося, що існують спеціальні стаціонарні акумулятори з модною приставкою SOLAR, що в них використані передові технології, що вони бувають від 2 до 12В, бувають з рідким електролітом, гелевим, AGM акумулятори, що пластини бувають намазними і панцирними і т.д. І як тут розібратися?

— Перше з чим потрібно визначитися - це з ємністю акумуляторних батарей. Мабуть це найголовніше питання в виборі джерела живлення. Від кількості Ампер запасених в АКБ безпосередньо залежить час нашої автономної роботи.

— Друге з чим потрібно визначитися - це бажана напруга. 12В і 6В АКБ вибирають переважно, коли місце під їх розміщення обмежено. Але ємність таких батарей рідко перевищує 200 Аг, що в сучасних системах, з великим числом споживачів буде явно не вистачати. Так, можна поставити ці акумулятори в паралельно-послідовне з'єднання, тим самим піднявши запасену ємність. Але чи є сенс так старатися, якщо можна поставити 2В акумулятори необхідної ємності та напруги.

Загалом трохи пошукавши ми знайшли тягові акумуляторні батареї типу PzS. Панцирні пластини, які створені для роботи саме в циклічному режимі (1500 циклів заряд-розряд), і невелика вартість в порівнянні зі стаціонарними батареями типу OPzS при всіх рівних умовах. Краса!

Але є кілька "АЛЕ"! Ви звертали увагу на щільність електроліту? Напевно ні! А дарма, адже від щільності електроліту безпосередньо залежить термін служби акумулятора. Таким чином, можна сказати, що чим нижче щільність, тим вище термін служби. При цьому, чим вище щільність, тим вище ємність акумулятора. Для тягових акумуляторів найважливішим параметром є ємність та габарити (в навантажувач Ви не можете поставити батарею будь-якої ємності і розмірів, крім тих, що передбачені виробником техніки). Тому в максимально можливі габаритні розміри потрібно зробити максимальна кількість Ампер. Таким чином і виходить, що при майже рівному показнику ємності акумуляторів PzS і OPzS, габарити їх вельми різняться - в OPzS більше. Однак термін служби в OPzS майже завжди вище. Чому? Обсяг електроліту та його щільність! Чим більше електроліту тим краще!

Для ентузіастів сонячної енергетики наша компанія розробила акумулятори серії RОPzS. Створені спеціально для альтернативної енергетики акумулятори серії ROPzS увібрали в себе все найкраще, що можуть запропонувати тягові і стаціонарні акумуляторні батареї, володіючи при цьому рядом істотних відмінностей, що вигідно відрізняють їх від тягових батарей.

Створені в корпусі тягових батарей і з нутрощами від акумуляторів OPzS (співвідношення електроліту до кількості свинцю в АКБ, щільність електроліту 1,23, посилені борни, спеціальний сепаратор) сьогодні це найбільш оптимальні акумуляторні батареї для сонячних батарей Вашої домашньої автономної сонячної системи або просто для аварійного енергозабезпечення будинку.